Jakub Hamowski
„Biblijna lekcja w Multikinie”

We wtorek, 22 października, w Multikinie w Bydgoszczy, odbył się spektakl: "Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne."
Współczesną teatralną wersję religijnych opowieści zaprezentował Teatr Edukacji "In Art" z Wrocławia. Na przedstawienie wybrały się klasy szóste wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.
W spektaklu przedstawiono kilka interesujących przypowieści w humorystycznej wersji. Warto podkreślić, że przygotowano kolorową scenografię, która robiła wrażenie na młodych widzach. Uwagę widowni przykuły również piękne kostiumy.
Z przedstawionych przypowieści najbardziej przypadła mi do gustu ta o Adamie i Ewie. Oglądając spektakl, wywnioskowałem, że mężczyzna i kobieta żyli w raju. Ewa była bardzo gadatliwa, a on zamknięty w sobie. Mężczyzna dostał od Boga zadanie, aby nadał imię każdemu stworzeniu. Bóg zakazał również zjedzenia jabłka z drzewa wiadomości złego i dobrego. Szatan dowiedział się o tym. Postanowił skusić ludzi, by zerwali owoc. Pierwsi ludzie nie mogli oprzeć się pokusie i … zrobili to. Bóg się rozgniewał i za nieposłuszeństwo kazał opuścić im rajską krainę. Powiedział też, że odtąd ich potomstwo też zaczną spotykać nieszczęścia.
Chociaż w opowieści była mowa o sprawach trudnych, ważnych i smutnych, została przedstawiona w żartobliwy sposób.
Spektakl był dopracowany, zabawny, a co najważniejsze - pouczający. W mojej opinii oraz sądząc po reakcji kolegów szkolnych zgromadzonych na widowni, spektakl jest wart obejrzenia.
Polecam wizytę w teatrze!