Nicola Sosnowska
Sprawozdanie z wyjazdu do kina

23 października, o godzinie 10.10 wszystkie klasy 4 Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy zebrały się na umówioną zbiórkę. Jechaliśmy z Mroczy do Bydgoszczy. Celem wspólnej podróży było kino. Po godzinie jazdy byliśmy na miejscu.
Weszliśmy do kina, zaopatrzyliśmy się w przekąski i weszliśmy na salę, na której miał się odbywać seans. Po zajęciu miejsc rozpoczął się film ,,Był sobie pies 2”, czyli kultowa kontynuacja dzieła ,,Był sobie pies” wyreżyserowany przez Gail Mancuso.
Fabuła ekranizacji opowiada historię czterech wcieleń pewnego psa i kilku opiekujących się nim osób. Bohaterami są kolejno: Bailey, Moly, Hot Dog oraz Max. W pierwszej części filmu jest mowa o Bailey’u i jego opiekunach: Ethanie, Hannah, ich wnuczce Clarity June oraz matce ,,CJ”,  Glorii, która nie lubi psów. Bailey darzy miłością małą dziewczynkę. Niestety, zostaje wymówione Glori, że jest wyrodną matką. Kobieta wyprowadza się i zabiera ze sobą Clarity. Ethan wyczuwa u psa małego guza. Weterynarz stwierdza, że trzeba go uśpić. Po paru latach Bailey odradza się jako urocza suczka Moly. Zauważa w schronisku swoją ,,CJ” oraz Trenta i do nich biegnie. Dziewczyna zabiera ją do domu. Matka w ogóle nie zauważa, że w domu jest zwierzak. Gloria zobaczyła suczkę, lecz dała się ubłagać, by została. ,,CJ” dorasta i spotyka się z chłopakiem o imieniu Shane, który ma na nią zły wpływ. Zostaje skazana na prace społeczne w miejscu, gdzie szkolą psy wykrywania raka. Okazało się, że Moly też to umie. Shane nęka Clarity. Doprowadza do wypadku ,w którym ginie Moly. Suczka odradza się jako pies Hot Dog mieszkający z Joe, który prowadzi sklepik. Pewnego dnia dziewczyna przychodzi do sklepu. Hot Dog od razu ją wyczuwa. Niestety, pies nie jedzie razem z nią. Umiera z tęsknoty. Piesek odradza się jako Max, który mieszka w schronisku. Bierze udział w akcji ,,zaadoptuj mnie”. Gryzie każdego, kto chce go wziąć do domu. Zauważa ,,CJ” i wyrywa się, żeby do niej pobiec. Ta go odnajduje i idzie w miejsce akcji schroniska. Dowiaduje się, że jeśli nikt go nie zaadoptuje, będzie uśpiony. Zabiera go ze sobą. Clarity ma chłopaka, z którym mieszka. Kobieta interesuje się muzyką, ale nie ma odwagi wystąpić. Wyprowadza psy. Pewnego dnia spotyka Trenta, który dopiero się wprowadził. Max razem z psem chłopaka ,,CJ” robi wszystko, by z nią nie był. W końcu mu się udaje. Chłopak każe się jej wyprowadzić. Clarity mieszka u koleżanki. Wyprowadza Maxa na spacer i spotyka Trenta ze swoją dziewczyną. ,,CJ” u nich zamieszkuje. Pies wykrywa u chłopaka raka. Dziewczyna odchodzi od Trenta. Chłopak wyzdrowiał. ,,CJ” pojechała do dziadków i odkryła, że Max to tak naprawdę Bailey. Po jakimś czasie Trent i Clarity mają dziecko. Ethan umiera, a z nim pies. Gdy film się skończył, wyszliśmy z kina. Z powrotem w szkole byliśmy około 14.
Ta historia jest bardzo poruszająca, smutna i mądra. Prawie każdy uronił małą łezkę lub sporo rzewnych łez. Wszyscy wyciągnęli jakieś wnioski. Najważniejsza jest miłość rodzinna i wzajemne wsparcie w trudnych chwilach. A zwierzęta, to nasi wspaniali przyjaciele i trzeba o nie dbać.