Miłosz Babski, Kornelia Musiał, Nicola Sosnowska, Kacper Knop, Laila Jasińska
„Ten film warto obejrzeć”

Miłosz Babski
,,Cudowny Chłopak”
Chciałbym Was zachęcić do obejrzenia filmu pod tytułem ,,Cudowny Chłopak”.  Pewnego razu w dużym amerykańskim mieście żył chłopiec o imieniu Auggie. Miał on 12 lat i cierpiał przez jeden kompleks - wstydził się pokazać swoją zdeformowaną twarz. Przez całe dzieciństwo uczył się w domu i ukrywał się pod kaskiem astronauty. Lecz pewnego dnia jego rodzice zdecydowali, że jest już dużym chłopcem i powinien wychodzić do ludzi i poznawać przyjaciół. Na co Auggie był niepocieszony i smutny, ale ostatecznie się zgodził.
Kilka dni po rozmowie poszedł do nowej szkoły. Tam czekali na niego dyrektor i grupka kolegów z jego klasy. Jeden kolega śmiał się z Auggiego. Chłopiec poczuł smutek i inne trudne emocje. Ale dziewczynka i inny chłopiec zaakceptowali Auggiego i zaprzyjaźnili się z nim. Później również chłopiec, który jako pierwszy zapoznał się z Auggim też zawiódł jego zaufanie.
Na końcu jednak wszyscy zrozumieli, że Auggie jest taki sam jak oni i ostatecznie główny bohater odnalazł się w szkole i zdobył nowych przyjaciół.
Przesłanie z tego filmu jest takie, że nie można się śmiać z niepełnosprawnych osób. Najważniejsze jest to, jaki człowiek jest w środku i jakim jest przyjacielem. Nigdy nie ocenia się ludzi po wyglądzie.

Kornelia Musiał
Dzisiaj chciałabym wszystkich zachęcić do obejrzenia filmu i również do przeczytania książki „Harry Potter”.  Film i powieść należą do gatunku sztuki fantastycznej. Filmy takie są bardzo popularne.
Harry to młody, ambitny uczeń. Przeżywa ciekawe przygody. Poznajemy niezwykły świat, zdarzenia niespotykane w rzeczywistości. Oglądając ten film, można się zrelaksować. Czasami wydawało mi się, że razem z bohaterami przeżywam te przygody, że jestem bohaterem filmu.
Bardzo polecam ten film i książkę.

Nicola Sosnowska
Recenzja filmu pt. „Wilcze dzieci”
Dość dawno temu obejrzałam ciekawy film wyreżyserowany przez Mamoru Hosodę – „Wilcze dzieci”. Gatunek tego filmu to fantasty oraz anime. Na jego podstawie powstała także manga.
W filmie jest mowa o dziewczynie, która tworzy rodzinę z wilkołakiem. Mają dwójkę dzieci. Pewnego dnia półczłowiek półwilk nie wraca do domu. Kobieta znajduje go martwego w pobliskim kanale ściekowym. Po niedługim czasie okazuje się, że jej dzieci też są wilkołakami. Córeczka Yuki jest ogromną rozrabiaką w przeciwieństwie do swojego brata Ame, który jest cichym i spokojnym chłopcem. Matka dzieci Hana nie mogąc dłużej ukrywać, że jej dzieci nie są ludźmi, postanawia wyprowadzić się na wieś, gdzie próbuje normalnie żyć. Dzieci dorastają... Moją szczególną uwagę przykuły różnice między rodzeństwem. Ame spokojny cichy i nieśmiały, Yuki zwinna, żywa i pełna energii. Gorąco zachęcam do obejrzenia tego pięknego anime. Jest ono bardzo ciekawe. Polecam również anime takie jak: „Mój sąsiad Totoro”,” Ruchomy zamek Hauru”, „Księżniczka Mononoke”, „Szept Serca” i „Narzeczona dla kota”.
Wszystkie te filmy bardzo polecam, ale najbardziej „Wilcze dzieci’.
Kacper Knop „W pustyni i w puszczy”
 Na początku mojej wypowiedzi chciałbym zachęcić moich rówieśników    do obejrzenia filmu  „W pustyni i w puszczy”  na podstawie książki Henryka  Sienkiewicza .
Książka Sienkiewicza jest bardzo ciekawa i również bardzo interesujący jest film. Pokazane zostało życie Nel i Stasia, którzy muszą się borykać  z trudnościami  życia. Wędrują przez bezludne tereny Afryki.  Poruszają się z nimi czarnoskórzy ludzie. Staś jako starszy od Nel musi opiekować się dziewczynką, aby nie stała jej się krzywda. musiał walczyć z lwem . Gdy Nel była chora, zdobył chininę, aby dziewczynka mogła przeżyć. Oddał jej ostatnią porcję wody. Uratował słonia Kinga, który był uwięziony między skałami.
Staś okazał się bardzo dojrzałym, walecznym chłopcem .Uważam, że każdy z moich rówieśników powinien   przeczytać tę książkę i obejrzeć ten ciekawy film .

Laila Jasińska
Moim zdaniem film pt.”Duma: Podróż do domu” jest godny polecenia. Idealnie wpasował się w mój gust. To film przygodowy, oglądałam go kilkakrotnie z całą rodziną, za każdym razem płakałam.
Jest w nim przedstawiona przygoda o nierozerwalnej przyjaźni pomiędzy gepardem Dumą i chłopcem o imieniu Xan, który musi przemierzyć całą Południową Afrykę, aby doprowadzić swojego najlepszego przyjaciela do jego domu w dziczy. Chłopiec wiele uczy się podczas tej podróży. Przekonuje się, że wiele się zmienia, ale miłość nie.
Film niesie ze sobą wiele wartości. Uczymy się, że ważne są: miłość, szacunek czy prawdziwa przyjaźń. Ostatnio kupiłam książkę  pt. “Duma.Podróż do domu”. Mam nadzieję, że będzie tak samo dobra jak film.

Kacper Knop „W pustyni i w puszczy”