Planeta Gimnazjum
 Szkoła Podstawowa Mrocza

Mikołaj Długołęcki, Sprawozdanie z wyjazdu na spektakl  „Asterix i Obelix”

30 maja 2018 roku odbyła się wycieczka do NOK-u na anglojęzyczne przedstawienie teatralne pt. „Sztukę przygotowali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego oraz z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica.
    Po pierwszej godzinie lekcyjnej wszyscy uczestnicy zebrali się przed szkołą i wraz z opiekunami poszliśmy na przystanek autobusowy.
Po dotarciu do celu nauczyciele sprawdzili, czy stan liczebny młodzieży zgadza się i każdy zajął swoje miejsce przed sceną.
Na szczęście byliśmy pierwsi na sali, więc mogliśmy wybrać sobie najlepsze, najbardziej odpowiadające nam miejsca. Kilka minut czekaliśmy na rozpoczęcie sztuki. Przedstawienie trwało ponad godzinę, ale  naprawdę było godne uwagi i uznania dla aktorów amatorów. Kostiumy odwzorowano idealnie, a język, jakim się posługiwali aktorzy, był wyraźny, brzmiał profesjonalnie i raczej nikt nie miał problemu z jego zrozumieniem. Z racji tego, że po spektaklu zostało jeszcze kilka minut do przyjazdu naszego autobusu, opiekunowie wyrazili zgodę na pójście na lody. To była miła odskocznia po ciekawym, aczkolwiek nieco męczącym umysł przestawieniu teatralnym.  Do szkoły wróciliśmy na dwie ostatnie lekcje.
    Moim zdaniem, wycieczka była ciekawym doświadczeniem, ponieważ niecodziennie ma się okazję zobaczyć taką wspaniałą sztukę i to jeszcze w obcym języku, z którym mamy do czynienia już od kilku lat. Myślę, że dla nikogo nie był to stracony czas,  wręcz przeciwnie -  dzięki takim wycieczkom uczymy się słuchać ze zrozumieniem, korzystać z innego języka w praktyce oraz próbować go przetłumaczyć.
Chyba każdy był zadowolony  z minionego dnia. Na kolejny spektakl tego typu zdecydowanie warto się wybrać.