Planeta Gimnazjum
 Szkoła Podstawowa Mrocza
                                                                                                                                                       fot. Weronika Baranowska

Jakub Hamowski, " Nigdy nie rezygnuj z marzeń"

,,Syn Winnetou" - recenzja filmu

W ostatni poniedziałek, 20 listopada, z uczniami oraz nauczycielami z naszej szkoły wyjechałem do Multikina w Bydgoszczy. Obejrzeliśmy przygodowy film pt. ,,Syn Winnetou" w reżyserii Winnerous'a Sohn'a.
W filmie jest mowa o chłopcu, który miał na imię Max. Pewnego dnia rodzice głównego bohatera zawieźli go na obóz indiański, na który przyjechało wiele dzieci. Pojawił się też chłopiec, który w ogóle nie był zainteresowany zajęciami. Razem z panią prowadzącą obozowicze usiedli przy ognisku, gdzie się poznawali i nadawali ksywki. Max miał przezwisko Wódz. Pani powiedziała, że zostanie wodzem obozowym i mianowała go swoim pomocnikiem. Kolega Max'a miał przezwisko Samotny Wilk.
Samotny Wilk założył się z Max'em, że Wodzowi nie uda się zostać nowym Synem Winnetou i nie przyjmą go do spektaklu. Max pojechał na przesłuchanie, gdzie było wiele dzieci zgrupowanych. Szef - generał kazał wszystkim ćwiczyć, by ktoś mógł zostać nowym Synem Winnetou. Wódz wrócił do domu w stroju Indianina. Postanowił, że tata i nowy przyjaciel z obozu zostaną jego trenerami. Ciężko pracowali od rana do wieczora, aż w końcu nadszedł dzień przesłuchań. Tata rozstał się z mamą wodza w tygodniu, w którym miał się odbyć konkurs. Nie chciał zawieźć chłopca na przesłuchanie, bo był zrozpaczony. Pojechał więc na nie z przyjacielem i nowym chłopakiem mamy. Na szczęście tata Max'a do nich dojechał. Spóźniony Max szczęśliwym trafem dostał się ostatecznie na przesłuchanie, chociaż generał nie chciał go wpuścić. Przyjął chłopca, bo koń się zerwał i tylko Max potrafił na niego wskoczyć i go złapać. To przekonało szefa teatru. Wódz dostał rolę Syna Winnetou, bo jako jedyny potrafił jeździć konno - tego nauczył go tata. Znał również doskonale tekst.
Namawiam was do obejrzenia tego filmu, bo jest pełen przygód i uczy, aby nigdy nie rezygnować z marzeń.