Planeta Gimnazjum
 Szkoła Podstawowa Mrocza

fot. Weronika Baranowska

Julia Murawiec, Wywiad z Filipem Gapą

Filip Gapa, uczeń klasy IIc,  poza szkołą ma wiele zainteresowań. Jednym z nich jest nagrywanie na Youtube. Istnieje na tym serwisie od 21 sierpnia 2017 roku, pod nazwą „c330 TV”. Aktualnie ma już 237 subskrybcji na swoim kanale o tematyce rolniczej. Wydaje mi się, że jego kanał jest wart uwagi, dlatego przeprowadziłam z nim wywiad.

Dlaczego postanowiłeś zacząć nagrywać?

W sumie to lubiłem oglądać filmy u innych znanych Youtuberów, takich jak np: Bronczek czy Mafia Solec i sobie pomyślałem, że fajnie by było coś takiego robić, a że poznałem Huberta z kanału Agro Wyrza, to stwierdziłem, że będę nagrywał.

Czemu wybrałeś taką tematykę kanału?

Od dzieciństwa interesowałem się rolnictwem. Mój dziadek oraz wujek prowadzą gospodarstwo i zawsze jeździłem do nich na wakacje.

Skąd czerpiesz pomysły na filmy?

Pomysły pojawiają się różnie. Czasem coś powstaje przypadkowo,  żeby zrobić dobry film, trzeba najpierw coś nagrać. Niekiedy mam już wybraną muzykę, ale nie zawsze musi to mieć sens i po prostu pasować do danej muzyki.

W czym nagrywasz? Czym montujesz?

Nagrywam kamerą sportową Xaiomi yi 4k, a montuję w Windows Movie Maker.

Ile zajmuje Ci zrobienie jednego filmu (nagranie, zmontowanie)?

Jeżeli chodzi o nagranie, to zależy, bo w żniwa to niekiedy nagrywało się dzień, dwa, bo to jednak trochę trwa, a przy nawozach dwie godziny, ale też zależy, czy nagrywam na polu, które ma dwa hektary albo np. dwadzieścia hektarów.
No a montowanie, to najpierw trzeba  skopiować ujęcia z kamery na komputer, a potem zmontować w programie i zapisać film - około półtorej do dwóch godzin.

Spotkałeś się z jakimiś docinkami przez to, że prowadzisz kanał?

Tak, spotkałem się czasem z docinkami , nie przejmowałem się nimi. Zawsze sobie myślałem że gdyby nie rolnicy, to ludzie nie mieliby co jeść.

Okej, to wszystko. Dziękuję za rozmowę. Ja doceniam Twoją pracę.